Do Now: Grade 7 : Number 13

Middle School Math: Steve Badro Do Now # 13

Solve the problem

A 8-pound bag of potatoes costs $2.25. Albert bought 24 pounds of these potatoes. What was the total cost of Albert's potatoes?

Math is Awesome

Type your answer in the box below
Numbers only:
(No Label)
-----

Comments