Do Now: Grade 7 : Number 34

Middle School Math: Steve Badro Do Now # 34

Solve the problem

Five pounds of grapes cost $4.50. How much will it cost to buy 10 pounds?

Math is Awesome

Type your answer in the box below
Numbers only:
(No Label needed)
------------------

Comments