Do Now: Grade 7: Number 49

Middle School Math: Steve Badro
Do Now # 49

Solve the problem

A dozen eggs costs $3.60. What is the cost of one egg? .
Find ONE of the two numbers.



Math is Awesome

Type your answer in the box below
Numbers only:
(No Label needed)

Comments